Любисток

Любисток
Любисток

Фасовка: 0,2гр

Любисток — пряна рослина, завдяки зовнішній подібності і запахом часто називають багаторічною селерою. Потужний багаторічник заввишки до 2 м з великими зубчастими блискучим листям . Молоді пагони, багаті аскорбіновою кислотою, каротином, органічними кислотами і мінеральними солями, особливо цінні весною, коли на городі мало іншої зелені.

Перше зрізання можна робити на другий рік після посадки. Найцінніша зелень любистку - весняна, переросше листя грубіє і втрачає смакові якості. Протягом літа бажано видаляти квітконоси, щоб усі поживні речовини надходили в листову масу. Остання зрізка можлива за місяць до настання холодів. Свіжі пагони зберігають у поліетиленових пакетах в холодильнику. Для тривалого зберігання листя висушують і прибирають в герметичну тару.

На розсаду любисток сіють наприкінці березня в горщики ( по 2-3 насінини ), після появи сходів (через 2 тижні) в горщику залишають один сіянець . Розсаду у віці 50 днів висаджують у грунт на початку травня. На ділянці досить мати кілька кущиків любистку. Насіння можна висівати прямо в грунт навесні або під зиму. При весняному посіві насіння сходить довше(близько місяця), ніж при посіві під зиму. Кущі ділять навесні або на початку вересня, кореневі живці краще нарізати навесні.

Норма висіву: 0,2-0,4г/м2.

Глибина загортання насіння: 2-3см.

Ширина міжрядь: 50-60см.

Відстань між рослинами: 40см.

 

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Висів                        
Збір                        

Loading