Люпин

Люпин
Люпин

Люпин (Lupinus) відноситься до сімейства бобових. Люпин жовтий кормовий - однолітня рослина. Стебло досягає 50-80 см, листочки пальчасто-складні. Суцвіття - кисть, квітки - у колотівках, віночки квіток жовті. Корінь люпину стрижневий, у піщаних ґрунтах проникає на глибину більш ніж 1,5 м. Насіння люпину кормового починає проростати при температурі 5°С, а сходи можуть переносити заморозки до 4-5°С.

Люпин жовтий - пізньостигла культура, вегетаційний період його становить 120-150 днів, тому для одержання зерна люпин потрібно сіяти самої ранньої весни. Вимагаючи для свого розвитку велику кількість тепла й швидко відростаючи при наявності опадів, люпин погано розвивається, а іноді гине при високій вологості ґрунту. Завдяки могутньо розвиненій кореневій системі й можливості використовувати вологу з нижніх шарів ґрунту, люпин кормовий добре переносить посуху. Люпин маловибагливий до ґрунту, дає гарні врожаї на піщаних ґрунтах, добре переносить підвищену кислотність ґрунту.

Завдяки симбіозу з бульбочковими бактеріями люпин здатний накопичувати в ґрунті до 200кг/га азоту та 35-40 т/га органічної речовини, що рівноцінно 45-48 т/га гною на гектарі і є прекрасним сидератом. Його використання як зеленого добрива дозволяє зберігати в чистоті навколишнє середовище, економити дорогі добрива, вирощувати екологічно чисту продукцію.

Призначення: сидерація, медонос, зелений корм.

Глибина загортання насіння: 2-3см.

Норма висіву:

  • точний висів (сівалка) — 80-120 кг / га;
  • ручний висів — 180-200 кг / га.

Вас може зацікавити

Loading