Шавлія

Шавлія
Шавлія

Фасовка: 0,2гр

Шавлія лікарська являє собою трав’янистий напівчагарник. Корисні властивості шавлії обумовлені високим вмістом в її пагонах і листках цінного ефірного масла, алкалоїдів, дубильних речовин, флавоноїдів, вітаміну С, а також каротину. Шавлія також використовується в якості приправи, а також трав’яній косметиці.

Розмножується шавлія насінням.В перший рік вирощування вона повільно зростає, утворює невелике число листяних пагонів. А ось починаючи з 2-го року вегетації вона утворює більше 100 пагонів на рік. З віком пагони дерев’яніють і зберігаються в наступні роки, тому здерев’янілі пагони шавлії видаляють, так як листя на них стають дрібними, що знижує врожай. Земельні ділянки на яких вирощують шавлію не повинні прилягати до автомагістралі, щоб уникнути забруднення шорсткуватого листя пилом, що знижує якість лікарської сировини.

Основним способом вирощування шавлії є грунтовий, ранньовесняний або підзимовий посів. Догляд за посівами шавлії полягає у своєчасному і якісному виконанні заходів по боротьбі з бур'янами, шкідниками та хворобами і підгодівлі рослини.

Норма висіву: 0,8-0,9г/м2.

Глибина загортання насіння: 3-4см.

Ширина міжрядь: 60-70см

Відстань між рослинами: 30-40см.

 

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Висів                        
Збір                        

Loading